Cilt lekeleri için ipuçları

Cilt lekeleri birçok sebebe bağlı olarak oluşabilmektedir. Güneşin zararlı ışınları, çevresel etkenler ciltte leke oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Cilt lekelerini önlemek için alınabilecek çok sayıda önlem bulunmaktadır.

Ciltteki lekelerin oluşum nedenleri farklıdır. Güneş lekeleri güneşin zararlı ışınlarına maruz kalınması ile oluşmaktadır. Mevcut güneş lekeleri güneşin zararlı ışınlarıyla daha inatçı hale gelebilmektedir.

CİLTTE LEKE OLUŞUMUNUN FARKLI NEDENLERİ BULUNUYOR

Ciltteki leke türlerinden biri de yaşlılık lekeleridir. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak ciltte lekeler oluşabilmektedir.

Karşılaşılan bir diğer leke türü ise sivilce lekeleridir. Bu şikayet kısaca aktif sivilce ve aknelerin giderildikten sonra ciltte leke kalması olarak ifade edilebilmektedir.

Lekelere sebebiyet veren bir diğer durum ise hormonal değişimlerdir. Hamilelik döneminde hormonal değişimlere bağlı olarak lekeler meydana gelebilmektedir.

LEKELER BİRDEN ÇOK SEBEBE BAĞLI OLARAK MEYDANA GELEBİLİR

Tüm bu faktörler ciltte leke oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Bazen lekeye neden olan tek bir faktör bulunmamaktadır. Bir ya da birkaç faktörün bir araya gelmesi de leke oluşumuna yol açabilmektedir.

Cilt lekeleri konusunda sıkça yapılan bir hata da leke karşıtı bakım için uzun süre beklenmesidir. Lekeler zaman içinde daha da inatçı konuma gelebilmektedir. Bunun yanı sıra leke, doğal olarak güneşin zararlı ışınlarına da maruz kalabilmekte ve daha da inatçı hale gelebilmektedir.

Lekenin oluşumundan uzun süre geçtikten sonra leke karşıtı bakım yapılmaz diye düşünmemek gereklidir. Elbette, doğru ürünlerle uzun zamandır mevcut lekelere karşı da bakım yapılabilmektedir.

Leke giderici bakımla birlikte önemli olan bir diğer faktör ise cilt temizliğidir. Bu durum sadece leke giderici bakım için geçerli değildir. Hangi ürün tercih edilirse edilsin iyi sonuç elde edebilmek için öncelikle ürünleri temiz cilde uygulamak gereklidir.

Cildin kirli olması hem cildi yıpratacak hem de kullanılan ürünlerden alınacak verimi azaltacaktır. Cilt temizliğine dikkat edilmemesi çeşitli cilt sorunlarını da beraberinde getirmektedir.

LEKE KREMLERİ EKONOMİK VE KOLAY KULLANIM SAĞLIYOR

Ciltteki lekeleri gidermek için sıkça tercih edilen bir yöntem de leke giderici kremlerdir. Hücre yenileyici prepatlar içeren leke kremleri ile lekelerden kurtulmak mümkündür. Leke kremleri ekonomik ve kolay kullanım avantajı ile e dikkat çekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× Whatsapp